Semináře pro učitele Jáchymka – Výchova k respektu a toleranci, podzim 2016

Učíte, pracujete s dětmi a mládeží a chcete si vyzkoušet nejnovější metodiky pod vedením našich zkušených lektorů Petra Sokola a Romana Anýže? Chcete se setkat s charismatickou a milou Olgou Fečovou? Chcete se seznámit s metodickým systémem Facing History and Ourselves? Tak se přihlašte na jeden z našich seminářů, které se bude konat již v říjnu nebo v listopadu. Nejen že si odnesete skvělé zážitky, vyzkoušíte si vše na vlastní kůži, ale získáte spolu s osvědčením o absolvování programu také kompletní sadu metodických materiálů.

 

KDE?

  • Praha, Toulcův dvůr a Praha 1 - Jáchymka (budova bývalé židovské školy v Praze)

NEJBLIŽŠÍ TERMÍNY :

  • 14. - 16. října 2016 a 11. - 13. listopadu 2016
 

Srdečně zveme všechny pedagogy, asistenty pedagoga a další pedagogické pracovníky základních a středních škol a lektory vzdělávacích programů na podzimní dílnu Jáchymka - výchova k respektu a toleranci, která nabízí účastníkům vybrané příklady z českých moderních dějin, na kterých lze efektivně demonstrovat, jak fungovala či nefungovala tolerance a respekt ve vztazích většinové společnosti a jednotlivých národnostních, etnických či náboženských menšin. Pojďme se společně dozvědět něco o naší historii i o sobě!

 

Seminář je koncipován interaktivně – jednotlivé položky v programu označují metodické bloky, které si účastníci vyzkoušejí sami na sobě. Využíváme především skupinovou práci a společné diskuse. Věříme, že účastníci se tak seznámí s metodickým přístupem, který mohou následně využít ve výuce ve svých vlastních kontextech a s dalšími materiály. Důležitou součástí je vytvoření příjemné a tvůrčí atmosféry, které je zároveň podmínkou otevřené a konstruktivní diskuse.

Seminář vedou naši zkušení lektoři Peter Sokol a Roman Anýž, dílna Jáchymka a Užhorod se koná pod vedením lektorek Marie Smutné a Terezy Štěpkové

 

 

Ubytování je zajištěno v prostorách Toulcova dvora v Praze – Hostivaři (Toulcův dvůr, z.s., Středisko ekologické výchovy, Kubatova 32/1, 102 00 Praha 10 - Hostivař). Program posledního dne se koná v prostorách bývalé židovské školy Jáchymka v Praze (Jáchymova 63/3), kde je instalována výstava připomínající historii školy a budovy.

Je pro vás připraveno setkání s pamětnicí a velice charismatickou dámou paní Olgou Fečovou, která s vámi bude besedovat o svém životě na pozadí historického dění a své velmi cenné práci s dětmi. Olga Fečová se narodila ve  slovenské romské rodině. Jejím rodičům a sourozencům se podařilo přežít nacistickou perzekuci na Slovensku, v roce 1947 se přestěhovali do Prahy. Po boku svého muže, známého hudebníka Jozefa Feča, se celý svůj profesionální život věnovala výchově a vzdělávání dětí.

 

 

Z ohlasů absolventů seminářů:

 
  • Lektoři byli profesionální, připravení, vtipní, ochotní, vše nenásilnou formou, vysoká úroveň znalostí, různorodost metod.
  • Metodické materiály jsou výborné, inspirativní. Určitě využiji, jak materiály, tak i pro mě některé nové metodické postupy. 
  • Školení vedených takovouto formou bych chtěla zažít více. 
  • Kromě velkého poděkování nemám, co bych uvedl - stranou nechávám skutečně mimořádnou besedu s pamětníkem.
 

Metodické přístupy: Facing History and Ourselves, kritické myšlení, skupinová práce, řízená diskuse, myšlenková mapa, brainstorming, práce s textem, diskuse ve skupinách

 

Část metodických materiálů, které si na semináři vyzkoušíte, si můžete prohlédnout na stránkách projektu www.vychovakrespektu.cz
 

Pozvánka na podzimní dílny ke stažení (PDF)

Program podzimních dílen ke stažení (PDF)

 

Časová dotace: 21 hodin

Číslo akreditace v systému DVPP: MSMT- 7691/2015-1-272

 

Cena semináře je 1600,- Kč (v ceně je zahrnuto ubytování na 2 noci, stravování a materiály).

  

ELEKTRONICKOU PŘIHLÁŠKU na říjnový termín prosím vyplňte do 16. září 2016.
ELEKTRONICKOU PŘIHLÁŠKU na listopadový termín prosím vyplňte do 30. září 2016.

Současně s přihlášením prosíme o uhrazení rezervačního poplatku 500,- Kč (poplatek je nevratný, bude následně odečten z celkové ceny semináře) na náš účet: 90334011/0100, do zprávy pro příjemce uveďte Vaše jméno a "seminář říjen" nebo „seminář listopad“.


Vaše dotazy rádi zodpovíme a podrobnější informace poskytneme na e-mailu:
education@terezinstudies.cz nebo telefonu +420 222 31 70 13.

 

Jak to vypadalo na seminářích, které se již konaly, se můžete dočíst zde:

 

  

 


TĚŠÍME SE NA VÁS!

 

LEKTOŘI:

Peter Sokol
Roman Anýž

Marie Smutná

Tereza Štěpková

 

Program podporuje:

 

NADACE ŽIDOVSKÉ OBCE V PRAZE

24.8.2016